NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Започва Нобеловата седмица
2818
Творчески отражения

Започва Нобеловата седмица

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org. Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература

| 07 Октомври 2024, 06:00 ч.
Започва Нобеловата седмица
Започва Нобеловата седмица
Снимка © Henrik Montgomery / TT News Agency via AP, File

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Романовата фентъзи поредица "Игра на тронове" ще бъде адаптирана и за големия екран, съобщи АФП, позовавайки се на "Холивуд рипортър" и "Дедлайн". 

Оригиналният телевизионен сериал на Ейч Би О се превърна в глобален културен феномен с огромна публика в периода на излъчване от 2011 до 2019 г. и с 59 спечелени награди "Еми". 

Сагата на писателя Джордж Р. Р. Мартин вдъхнови и създаването на сериала "Домът на дракона". Подготвят се и други адаптации за малкия екран. Досега обаче "Уорнър брос" отказваше да адаптира франчайза за киноекрана, въпреки че писателят и сценаристите вече са обсъждали създаването на кинофилми, посветени на вселената на Вестерос. 

Според "Холивуд рипортър" студиото е променило решението си и планира поне един игрален филм по `Игра на тронове". 

 

Американският режисьор Тод Хейнс ще оглави журито на Международния филмов фестивал в Берлин през 2025 г., предадоха ДПА и АФП, като цитираха  организаторите на форума. 

Той е известен с филми като "Далеч от рая" и "Май, декември" с участието на Джулиан Мур и Натали Портман.

Режисьорът, която е на 63 години, е също сценарист и продуцент. Хейнс е работил с носителите на награда "Оскар" Крисчън Бейл и Кейт Уинслет, както и с други актьори.

"Тод Хейнс е поразително талантлив сценарист и режисьор с впечатляващ размах", казва Триша Тътъл, директор на Международния филмов фестивал в Берлин.

"След като дебютният му филм "Отрова" спечели наградата "Теди" през 1991 г., "Берлинале" следи и обича неговото кино. Щастливи сме, че той се присъединява към фестивала като председател на международното жури за 75-ото ни издание".

"Берлинале" е планирано

Независимостта винаги идва с компромиси. Човек трябва да намира време за себе си и, ако започне да изчезва в другия човек, това не е много полезно. Дори, когато обичаме някого, ние трябва да запазим нашата индивидуалност, защото тя е това, което е създало връзката – този съюз между двама души, които в един момент са били непознати, а после стават семейство. Това казва режисьорът Ясен Пеянков по повод премиерата на „Куклен дом, втора част“ в Народния театър „Иван Вазов“.

Пиеса на американския драматург и носител на наградата „Оби“ за изключителни постижения в областта на драматургията – Лукас Нейт, е своеобразно продължение на едноименната пиеса на Хенрик Ибсен, и случващото се с Нора петнадесет години по-късно. 

„Цената на независимостта е самотата. В случая, м

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Гостуващата изложба на русенския музей „Пафтите – вселена от знаци“ предизвика интерес сред публиката в Търговище.

Експозицията, подредена в Славейкото училище – част от музейния комплекс в областния град, бе открита от директора на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автор на изложбата е Десислава Тихолова – уредник в отдел „Етнография“ на РИМ – Русе. Пред присъстващите тя говори за специфичната роля и значение на пафтите в българската народна традиция, както и за орнаментите, с които са били украсявани тези само женски бижута.

Магдалена Жечева каза, че изложбата среща публиката с особена красота и майсторство – дело на български занаятчии.

Пафтите са едно чуждо като модел наследство, наследено от Османската империя, но те съдържат представите на българските майстори за

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло, на които лауреатите получават наградите си, по традиция се насрочват на 10 декември, годишнината от смъртта на Нобел. 

Всяка награда може да бъде присъдена най-много на трима номинирани. Тя се състои от златен медал, диплом и парична сума. Паричната равностойност на Нобеловата награда от 2023 г. е 11 милиона шведски крони (1 шведска крона = 0,088 евро). 

Ямболският Камерен оркестър (КО) „Дианополис” подготвя концерт с участието на германския диригент Валтер Хилгерс. Музикалното събитие е планирано за 17 ноември в залата на Културно-информационен център „Безистен” в Ямбол, съобщиха от оркестъра.

В програмата на концерта са включени Симфония № 3 в до мажор и Симфония № 5 в си минор от Карл Филип Емануел Бах, Концерт за цигулка и струнен оркестър от Ян Тегтмайер и Сюита за струнен оркестър от Леош Яначек.

Солист ще бъде Красимира Султанова – цигулка, която е художествен ръководител и концертмайстор на „Дианополис”.

Гост-диригентът проф. Валтер Хилгерс е концертирал по целия свят като оркестров музикант (туба), солист, преподавател по академична музика, аранжор и диригент. През годините е дирижирал концерти в десетки европейски градове, както и в Южна Америка. Преподавал е

Няколко важни годишнини са сред акцентите в програмата на предстоящото 54-о издание на Фестивала на оперното и балетното изкуство (ФОБИ) в Стара Загора, съобщиха от Държавната опера в Града на липите.

Културният форум ще започне на 21 ноември и ще продължи до 4 декември. 

По време на фестивалната програма ще бъдат отбелязани 100 години от смъртта на Джакомо Пучини, 125-годишнината от рождението на балетиста и балетен педагог Анастас Петров, 110 години от рождението на българския бас Борис Христов, 100 години от рождението на българския композитор и диригент Константин Илиев, 75-годишнината на балетната трупа на Държавна опера - Стара Загора и 60-годишнината на световнопризнатия тенор Камен Чанев. 

И тази година в програмата има международно участие, посочиха организаторите. За пръв път в България ще гостува Националният балет на Ел Салвадор, чийто рък

Истинска свобода не може да се намери там, където й се пречка някаква обикновена свобода. Това е една от най-силните реплики от „Чарли в открито море“, първата за новия сезон премиера в Младежкия театър, казва актьорът Ахмед Юмер, в ролята на Чарли.

Проф. Пламен Марков е режисьор на представлението, което обединява две миниатюри на полския писател, драматург и карикатурист Славомир Мрожек (1930-2013). „Чарли“ е една от първите му пиеси, написана през 1961 г. Разказва историята на офталмолог, двама чудати пациенти и (не)съществуващ враг. „В открито море“ е една от най-успешните едноактни пиеси на Мрожек. Трима корабокрушенци гладуват на спасителен сал насред морето, и се налага да намерят демократичен път към решението кой от тях да бъде изяден...

&bd

С филма „Партенопа“ на Паоло Сорентино във Варна започна гостуването на 10-тото издание на кино-литературния фестивал „Синелибри“.

Кинотворбата с участието на Стефания Сандрели, Гари Олдман, Челесте Дала Порта, Луиза Раниери, Изабела Ферари, Силвио Орландо напълни до краен предел залата на Фестивалния комплекс. Филмът „Партенопа“ ни връща в родния град на режисьора Неапол, но дали е преклонение пред него, зрителите разбират накрая. Той е изпълнен с много красота и поезия, зареден с носталгичен копнеж по младостта, но е преди всичко апотеоз на свободата, каза преди прожекцията Юлия Петкова от екипа на организаторите на форума. 

Тя припомни, че тази година честваме годишнини на едни от най-големите гении на поетическо изкуство като Пиер дьо Ронсар, Джордж Байрон, Оскар Уайлд, Октавио Пас, Пабло Неруда, Атанас Далчев и от това е по

Лятното турне на „Молба за напускане“ продължава и през есента, съобщават продуцентите от „Ажур пико“. 

Постановката от Алексей Клас под режисурата на Богдан Петканин гостува на 21 август в Стара Загора, на 24 август – във Варна, 16 септември – Велико Търново. На 28 септември, 18 октомври и 27 октомври представлението се завръща на открита сцена „Сълза и смях“ в София.

В представлението с участието на Руслан Мъйнов, Петьо Петков-Шайбата, Филип Буков, Антоан Петров, Силвестър Силвестров и Петър Данов, комедията и трагедията на ежедневието се преплитат в непредсказуем танц.

„Представете си един подреден свят, в който цари честност, мир и единств

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 13:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2818
Творчески отражения

Започва Нобеловата седмица

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври.

| 07 Октомври 2024, 06:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Започва Нобеловата седмица
Започва Нобеловата седмица
Снимка © Henrik Montgomery / TT News Agency via AP, File

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

Романовата фентъзи поредица "Игра на тронове" ще бъде адаптирана и за големия екран, съобщи АФП, позовавайки се на "Холивуд рипортър" и "Дедлайн". 

Оригиналният телевизионен сериал на Ейч Би О се превърна в глобален културен феномен с огромна публика в периода на излъчване от 2011 до 2019 г. и с 59 спечелени награди "Еми". 

Сагата на писателя Джордж Р. Р. Мартин вдъхнови и създаването на сериала "Домът на дракона". Подготвят се и други адаптации за малкия екран. Досега обаче "Уорнър брос" отказваше да адаптира франчайза за киноекрана, въпреки че писателят и сценаристите вече са обсъждали създаването на кинофилми, посветени на вселената на Вестерос. 

Според "Холивуд рипортър" студиото е променило решението си и планира поне един игрален филм по `Игра на тронове". 

 

Американският режисьор Тод Хейнс ще оглави журито на Международния филмов фестивал в Берлин през 2025 г., предадоха ДПА и АФП, като цитираха  организаторите на форума. 

Той е известен с филми като "Далеч от рая" и "Май, декември" с участието на Джулиан Мур и Натали Портман.

Режисьорът, която е на 63 години, е също сценарист и продуцент. Хейнс е работил с носителите на награда "Оскар" Крисчън Бейл и Кейт Уинслет, както и с други актьори.

"Тод Хейнс е поразително талантлив сценарист и режисьор с впечатляващ размах", казва Триша Тътъл, директор на Международния филмов фестивал в Берлин.

"След като дебютният му филм "Отрова" спечели наградата "Теди" през 1991 г., "Берлинале" следи и обича неговото кино. Щастливи сме, че той се присъединява към фестивала като председател на международното жури за 75-ото ни издание".

"Берлинале" е планирано

Независимостта винаги идва с компромиси. Човек трябва да намира време за себе си и, ако започне да изчезва в другия човек, това не е много полезно. Дори, когато обичаме някого, ние трябва да запазим нашата индивидуалност, защото тя е това, което е създало връзката – този съюз между двама души, които в един момент са били непознати, а после стават семейство. Това казва режисьорът Ясен Пеянков по повод премиерата на „Куклен дом, втора част“ в Народния театър „Иван Вазов“.

Пиеса на американския драматург и носител на наградата „Оби“ за изключителни постижения в областта на драматургията – Лукас Нейт, е своеобразно продължение на едноименната пиеса на Хенрик Ибсен, и случващото се с Нора петнадесет години по-късно. 

„Цената на независимостта е самотата. В случая, м

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Гостуващата изложба на русенския музей „Пафтите – вселена от знаци“ предизвика интерес сред публиката в Търговище.

Експозицията, подредена в Славейкото училище – част от музейния комплекс в областния град, бе открита от директора на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автор на изложбата е Десислава Тихолова – уредник в отдел „Етнография“ на РИМ – Русе. Пред присъстващите тя говори за специфичната роля и значение на пафтите в българската народна традиция, както и за орнаментите, с които са били украсявани тези само женски бижута.

Магдалена Жечева каза, че изложбата среща публиката с особена красота и майсторство – дело на български занаятчии.

Пафтите са едно чуждо като модел наследство, наследено от Османската империя, но те съдържат представите на българските майстори за

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Ямболският Камерен оркестър (КО) „Дианополис” подготвя концерт с участието на германския диригент Валтер Хилгерс. Музикалното събитие е планирано за 17 ноември в залата на Културно-информационен център „Безистен” в Ямбол, съобщиха от оркестъра.

В програмата на концерта са включени Симфония № 3 в до мажор и Симфония № 5 в си минор от Карл Филип Емануел Бах, Концерт за цигулка и струнен оркестър от Ян Тегтмайер и Сюита за струнен оркестър от Леош Яначек.

Солист ще бъде Красимира Султанова – цигулка, която е художествен ръководител и концертмайстор на „Дианополис”.

Гост-диригентът проф. Валтер Хилгерс е концертирал по целия свят като оркестров музикант (туба), солист, преподавател по академична музика, аранжор и диригент. През годините е дирижирал концерти в десетки европейски градове, както и в Южна Америка. Преподавал е

Няколко важни годишнини са сред акцентите в програмата на предстоящото 54-о издание на Фестивала на оперното и балетното изкуство (ФОБИ) в Стара Загора, съобщиха от Държавната опера в Града на липите.

Културният форум ще започне на 21 ноември и ще продължи до 4 декември. 

По време на фестивалната програма ще бъдат отбелязани 100 години от смъртта на Джакомо Пучини, 125-годишнината от рождението на балетиста и балетен педагог Анастас Петров, 110 години от рождението на българския бас Борис Христов, 100 години от рождението на българския композитор и диригент Константин Илиев, 75-годишнината на балетната трупа на Държавна опера - Стара Загора и 60-годишнината на световнопризнатия тенор Камен Чанев. 

И тази година в програмата има международно участие, посочиха организаторите. За пръв път в България ще гостува Националният балет на Ел Салвадор, чийто рък

Истинска свобода не може да се намери там, където й се пречка някаква обикновена свобода. Това е една от най-силните реплики от „Чарли в открито море“, първата за новия сезон премиера в Младежкия театър, казва актьорът Ахмед Юмер, в ролята на Чарли.

Проф. Пламен Марков е режисьор на представлението, което обединява две миниатюри на полския писател, драматург и карикатурист Славомир Мрожек (1930-2013). „Чарли“ е една от първите му пиеси, написана през 1961 г. Разказва историята на офталмолог, двама чудати пациенти и (не)съществуващ враг. „В открито море“ е една от най-успешните едноактни пиеси на Мрожек. Трима корабокрушенци гладуват на спасителен сал насред морето, и се налага да намерят демократичен път към решението кой от тях да бъде изяден...

&bd

С филма „Партенопа“ на Паоло Сорентино във Варна започна гостуването на 10-тото издание на кино-литературния фестивал „Синелибри“.

Кинотворбата с участието на Стефания Сандрели, Гари Олдман, Челесте Дала Порта, Луиза Раниери, Изабела Ферари, Силвио Орландо напълни до краен предел залата на Фестивалния комплекс. Филмът „Партенопа“ ни връща в родния град на режисьора Неапол, но дали е преклонение пред него, зрителите разбират накрая. Той е изпълнен с много красота и поезия, зареден с носталгичен копнеж по младостта, но е преди всичко апотеоз на свободата, каза преди прожекцията Юлия Петкова от екипа на организаторите на форума. 

Тя припомни, че тази година честваме годишнини на едни от най-големите гении на поетическо изкуство като Пиер дьо Ронсар, Джордж Байрон, Оскар Уайлд, Октавио Пас, Пабло Неруда, Атанас Далчев и от това е по

Лятното турне на „Молба за напускане“ продължава и през есента, съобщават продуцентите от „Ажур пико“. 

Постановката от Алексей Клас под режисурата на Богдан Петканин гостува на 21 август в Стара Загора, на 24 август – във Варна, 16 септември – Велико Търново. На 28 септември, 18 октомври и 27 октомври представлението се завръща на открита сцена „Сълза и смях“ в София.

В представлението с участието на Руслан Мъйнов, Петьо Петков-Шайбата, Филип Буков, Антоан Петров, Силвестър Силвестров и Петър Данов, комедията и трагедията на ежедневието се преплитат в непредсказуем танц.

„Представете си един подреден свят, в който цари честност, мир и единств

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло, на които лауреатите получават наградите си, по традиция се насрочват на 10 декември, годишнината от смъртта на Нобел. 

Всяка награда може да бъде присъдена най-много на трима номинирани. Тя се състои от златен медал, диплом и парична сума. Паричната равностойност на Нобеловата награда от 2023 г. е 11 милиона шведски крони (1 шведска крона = 0,088 евро). 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.